Stand shoulder to shoulder with us, so we can stand shoulder to shoulder with them.

Donate Now
Skip Main Navigation

STEP Ukraine: FAQs

FAQs

Якщо ви подали заявку більше 3 місяців тому і не отримали від нас відповіді, будь ласка, зв’яжіться з нами за допомогою електронної пошти. Якщо з моменту подачі заявки пройшло менше 3 місяців, будь ласка, зачекайте, поки ми зв’яжемося з вами.

Ми розуміємо, що вам, можливо, довелося почекати деякий час. Ми отримали неочікувано велику кількість заявок на наші ранні дати початку, що призвело до затримки початку навчання для деяких заявників. Ми розподіляємо кандидатів, які відповідають вимогам, на найближчу можливу дату початку. Наразі ми приймаємо заявки лише на дати початку навчання у 2024 році. За можливості, ми прагнемо призначати дати початку навчання в порядку черговості подачі заявок. 

Ми розуміємо, що вам, можливо, довелося почекати деякий час. Ми отримали неочікувано велику кількість заявок на наші ранні дати початку, що призвело до затримки початку навчання для деяких заявників. Після того, як ми перевіримо вашу відповідність вимогам, ми зв’яжемося з вами, щоб підтвердити ваше місце. Після цього ми направимо вас до одного з наших консультантів з працевлаштування, який повідомить вам точну дату початку навчання та подальші кроки. 

До 10 000 українців, які проживають у Сполученому Королівстві, зможуть пройти інтенсивний курс англійської мови та отримати індивідуальну підтримку у працевлаштуванні, що допоможе їм реалізувати свій потенціал під час перебування у Сполученому Королівстві. Він пропонується у рамках пакету підтримки українців Урядом Сполученого Королівства.

Організація World Jewish Relief (Всесвітня єврейська допомога) була призначена Міністерство житлово-комунального господарства та місцевого самоврядування Уряду Сполученого Королівства для проведення цієї програми у партнерстві з Британською Радою, яка буде відповідати за заняття з англійської мови.

STEP розшифровується як Програма підготовки та працевлаштування спеціалістів. Ця відзначена нагородами програма була створена World Jewish Relief у 2016 році для підтримки біженців на шляху до працевлаштування у Сполученому Королівстві через індивідуальну підтримку Консультанта з працевлаштування, курси англійської мови, допомогу у написанні резюме та підготовку до проходження співбесід.

Програму з англійської мови проводить Британська Рада. Вона складається з онлайн-курсу англійської мови, який викладають досвідчені викладачі англійської мови, а також тесту EnglishScore для перевірки досягнень студентів.

Онлайн – всі заняття та уроки віртуальні. Вам не потрібно відвідувати жодної сесії особисто.

Загалом програма триває 12 тижнів. Вона включає 12 тижнів індивідуальної та щотижневої підтримки у працевлаштуванні та 10-тижневу інтенсивну програму з вивчення англійської мови. Програма передбачає 17,5 годин вивчення англійської мови щотижня: 12,5 годин онлайн-уроків під керівництвом викладача та 5 годин самостійного навчання. Студенти також мають доступ до додаткових ресурсів, таких як мовні вебінари, відео та онлайн-вправи, які допоможуть їм у навчанні у будь-який час.

Заняття з англійської мови проводитимуться англійською, проте ми подбаємо про те, щоб ви відвідували заняття, які відповідають вашому рівню підготовки – від початківців до людей з більшим досвідом. Ми заохочуємо усіх якомога більше розмовляти англійською мовою протягом усієї програми, але за необхідності ми також можемо надати вам підтримку у працевлаштуванні та ресурси українською мовою. Рівень англійської оцінюється під час подачі заявки.

Після завершення програми ви отримаєте сертифікат Британської Ради про проходження онлайн-курсу англійської мови English Online та сертифікат проходження тесту Британської Ради EnglishScore, який підтверджує ваш рівень володіння англійською мовою.

Ні, ви повинні відвідувати заняття особисто – будь ласка, попросіть члена вашої сім’ї подати окрему заявку.

У кожній групі англійської мови буде приблизно 20 осіб. Ви будете відвідувати індивідуальні консультації з призначеним для вас консультантом з працевлаштування, а також вас будуть запрошувати на групові вебінари з працевлаштування.

Вам запропонують пройти перший тест на смартфоні. Це допоможе записати вас у відповідну групу з вивчення англійської, виходячи з вашого поточного рівня володіння мовою. Далі для відвідування занять з англійської мови вам потрібно буде використовувати ноутбук або планшет. Будь ласка, повідомте нам, якщо у вас немає такого обладнання. Для цього напишіть на електронну пошту step@worldjewishrelief.org

Будь ласка, подайте заявку, скориставшись наступним посиланням https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/

Якщо у вас є запитання стосовно заповнення форми заявки, ви можете зателефонувати нам, скориставшись безкоштовним номером 0800 319 6089 (понеділок-четвер 9:00-17:00, п’ятниця 9:00-14:00)

Щоб взяти участь у програмі навчання та консультацій, ви повинні бути громадянином України, старше 18 років, і проживати у Сполученому Королівстві за однією з наступних візових програм: Програма допомоги сім’ям з України (Ukraine Family Scheme), Програма «Житло для України» (The Homes for Ukraine) або Програма подовження перебування у Великій Британії для українців (Ukraine Extension Scheme). Для участі не обов’язково бути євреєм.

Участь є абсолютно безкоштовною і фінансується Урядом Сполученого Королівства. Але на програму потрібно виділити певний час.

Ні, вам не обов’язково бути євреєм. Ця програма призначена для українців будь-якого походження, які досягли 18-річного віку, проживають у Сполученому Королівстві і прибули за однією з трьох програм: Програма допомоги сім’ям з України (Ukraine Family Scheme), Програма «Житло для України» (The Homes for Ukraine) та Програма подовження перебування у Великій Британії для українців (Ukraine Extension Scheme).

Будь ласка, відправте нам електронного листа на  step@worldjewishrelief.org

Якщо ви хочете подати заявку на участь у програмі STEP Ukraine, будь ласка, пройдіть за наступним посиланням  https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine

Наша безкоштовна телефонна лінія працює з 9:00 до 17:00 з понеділка по четвер та з 9:00 до 14:00 у п’ятницю.

STEP Україна – це чудова можливість для українців, які прагнуть покращити знання англійської та реалізувати свої амбіції у Великій Британії. Програма може допомогти вам знайти більш високооплачувану роботу, подати заявку на подальшу освіту або шукати посаду, яка більше відповідає вашому рівню навичок і здібностей.

Якщо ви просто хочете подати заявку, це можна зробити онлайн за посиланням: https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/. Якщо у вас виникли запитання щодо програми або вас цікавить, чи ви відповідаєте вимогам до участі, будь ласка, надішліть їх на електронну адресу step@worldjewishrelief.org, і ми якнайшвидше вам відповімо. Дякуємо за ваше терпіння.

Для участі у програмі не потрібно надавати жодних направлень чи рекомендацій.

На жаль, до програми STEP Україна можуть приєднатися лише українці, але ви можете зареєструватися на нашу оригінальну Програму підготовки та працевлаштування спеціалістів (STEP), якщо ми проводимо її у вашій місцевості.

У Сполученому Королівстві також діють інші безкоштовні послуги для біженців, що надаються іншими організаціями, які можна знайти за посиланням https://refugeeemploymentnetwork.co.uk/find-a-member

 

Так, існує форма направлення для соціальних працівників, яка знаходиться на нашій сторінці для заявок: https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/

Що швидше ви зареєструєтеся, то швидше розпочнете програму. Реєстрація відкрита до 30 листопада 2024 року, але ми радимо зареєструватися якомога раніше, щоб гарантовано потрапити до програми. 

Під час подачі заявки ви можете вказати місяць, з якого бажаєте почати навчання. Однак, що раніше ви почнете програму, то швидше отримаєте користь від інтенсивних занять з англійської мови та індивідуальної підтримки у працевлаштуванні. У кінцевому підсумку це допоможе вам отримати доступ до британського ринку праці та реалізувати свої амбіції у Сполученому Королівстві.

Ні, програма є абсолютно безкоштовною для усіх, хто відповідає критеріям для участі, і не перешкоджає отриманню інших пільг від Уряду Сполученого Королівства.

Ні, після завершення цієї програми ви не зобов’язані залишатися у Сполученому Королівстві. Мета цієї програми – допомогти вам вдосконалити англійську мову, знайти повноцінну роботу та реалізувати свої амбіції протягом усього часу, поки ви бажаєте жити у Сполученому Королівстві.

Ні, вас запишуть на заняття з англійської мови, які відповідають вашому рівню підготовки – від початківців до більш досвідчених. Ми подбаємо про те, щоб ваш консультант із працевлаштування зміг надати вам зрозумілу для вас підтримку, а за потреби надамо ресурси українською мовою.

Після завершення програми ви отримаєте сертифікат Британської Ради про проходження онлайн-курсу англійської мови English Online та сертифікат проходження тесту Британської Ради EnglishScore. Викладач навчає студентів у загальній групі, а також використовує окремі віртуальні кімнати, де студенти можуть практикувати англійську у малих підгрупах. Після заняття студенти матимуть можливість залишитися на зв’язку для додаткової розмовної практики. Також проводиться низка інших занять, до яких ви можете приєднуватися, але вони не є обов’язковими.

Мета програми з вивчення англійської мови – підвищити вашу впевненість у собі та покращити навички спілкування англійською мовою, що допоможе вам досягти кращих результатів у працевлаштуванні. Однак, щоб досягти хороших результатів, вам потрібно відвідувати усі заняття, виконувати домашні завдання та повною мірою використовувати додаткові ресурси, включаючи відвідування деяких додаткових вебінарів.

Онлайн-курс англійської від Британської Ради охоплює усі чотири навички: граматику, лексику, аудіювання та читання. Протягом курсу у студентів будуть уроки розмовної англійської, уроки письма та уроки професійного спілкування або про робоче місце. Теми уроків були спеціально підібрані для того, щоб дати їм найкращий старт у новому робочому та соціальному середовищі. Студенти також розвиватимуть навички читання та аудіювання, поповнюватимуть словниковий запас, покращать вимову та граматику.

У вас буде спеціальний консультант з працевлаштування, який працюватиме з вами щотижня протягом 12 тижнів. Протягом усієї програми ви будете отримувати допомогу в оновленні резюме, подачі заявок на роботу або продовження освіти, а також готуватиметеся до проходження співбесід. Вам також допоможуть отримати досвід роботи та відкриються можливості для волонтерства.

Ваш консультант із працевлаштування допоможе вам подати заявку на посади, які відповідають вашим навичкам, попередньому досвіду та кар’єрним прагненням. Ми також можемо направити вас у іншу організацію під назвою «Підприємницька мережа біженців» (TERN), яка підтримує людей, зацікавлених у самозайнятості.

Після закінчення програми вам не гарантується працевлаштування. Проте World Jewish Relief тісно співпрацює з роботодавцями, і разом вони допомагали учасникам влаштовуватися на різноманітні робочі місця.

Кожен, хто візьме участь у програмі, отримає 12-місячний план дій, який допоможе вам досягти ваших довгострокових цілей. Усі консультанти з працевлаштування допоможуть вам встановити контакти з місцевими організаціями, що надають послуги з підтримки працевлаштування, і які продовжать допомагати вам у пошуку роботи. Також буде кілька вільних місць у нашій основній програмі STEP. Ми подбаємо про те, щоб ваш наставник служби зайнятості JCP знав про ваш 12-місячний план, але лише за вашої згоди.

Так, ви зможете безкоштовно завантажити сертифікат про завершення курсу з англійської мови. Це може зайняти до шести тижнів після проходження фінального тесту. Ви отримаєте електронного листа від EnglishScore з інструкцією про те, як завантажити сертифікат. Якщо з вашим тестом виникли якісь проблеми, ви отримаєте листа з інструкцією про те, як перескласти тест.

FAQs

If you applied over 3 months ago and have not heard from us, please get in touch by email. If it’s less than 3 months since you applied, please wait for us to get in contact with you.

We appreciate that you may have been waiting some time. We received an unexpectedly high number of applications for our early start dates, leading to a delay in the commencement of some applicants. We are allocating eligible applicants to the next possible start date. We are currently only accepting applications for start dates in 2024. Where possible, we aim to allocate start dates to individuals in the order they applied. 

We appreciate that you may have been waiting some time. We received an unexpectedly high number of applications for our early start dates, leading to a delay in the commencement of some applicants. Once we have checked your eligibility, we will reach out to you to confirm your place. We will then allocate you to one of our Employment Advisors, who will let you know your exact start date and next steps. 

Up to 10,000 Ukrainians living in the UK will benefit from an intensive English language course and tailored employment support, designed to help them achieve their ambitions whilst here in the UK. It is being offered as part of the UK Government’s support package to Ukrainians.

World Jewish Relief have been appointed by the UK Government’s Ministry of Housing and Local Government to run this programme, in partnership with the British Council who will be responsible for the English language classes.

STEP stands for Specialist Training and Employment Programme. This award-winning programme was set up by World Jewish Relief in 2016 to support refugees on their journey into employment in the UK, through 1:1 support from an Employment Advisor, English language classes, CV writing and interview training.

The English programme is delivered by British Council and comprises an English Online course, which is taught by expert English teachers, and an EnglishScore test to check learners’ achievements.

Online – all the classes and lessons are virtual. You will not need to attend any sessions in person.

The programme is 12 weeks long in total. It includes 12 weeks of tailored, individual and weekly employment support and a 10-week intensive English programme. The English programme involves 17.5 hours of English learning each week: 12.5 hours of online and teacher-led lessons and 5 hours of independent learning. Students also have access to extra resources such as language webinars, videos and online exercises to aid their learning at any time they choose.

English classes will be delivered in English, however we will ensure you are in classes which are appropriate for your skill level, ranging from beginner to more experienced. We encourage everyone to speak as much English as they can throughout the programme, but we can also provide you with employment support and resources in Ukrainian if needed. This will be assessed during the application process.

You will receive a British Council certificate of attendance for your English Online course and a British Council EnglishScore test certificate confirming your English level at the end of your programme.

No, you must attend yourself – please ask your family member to apply separately.

There will be around 20 people in each English class. You will attend one-to-one employment sessions with a dedicated Employment Advisor as well as being invited to group employment webinars.

You will be asked to use your smart phone to take the first test which will help put you in the correct group for your English class, based on your current level of English ability. Then you will need to use a laptop or smart tablet to attend your English classes. If you do not have any of this equipment, please let us know by emailing step@worldjewishrelief.org

Please apply using the application link https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/

If you are having any questions about filling out the application form you can get in touch by phoning our free phone number 0800 319 6089 (Monday to Thursday 9am-5pm, Friday 9am-2pm)

To be eligible, you must be a Ukrainian national and over 18 years old, living in the UK on one of the following visa schemes: Ukraine Family Scheme, The Homes for Ukraine Scheme, or the Ukraine Extension Scheme. You do not need to be Jewish.

It is completely free to attend, and is funded by the UK Government. It does require a time commitment.

No, you do not need to be Jewish and this programme is for Ukrainians from all backgrounds who are over 18 years of age and living in the UK, having arrived on one of the following three schemes: Ukraine Family Scheme, The Homes for Ukraine Scheme, and the Ukraine Extension Scheme.

Please send us an email to  step@worldjewishrelief.org

If you wish to apply to STEP Ukraine, then please follow this link https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/

Our freephone is only open between 9am-5pm between Monday to Thursday, and 9am-2pm on Fridays. It is closed on weekends.

STEP Ukraine is a great opportunity for Ukrainians looking to improve their English and achieve their ambitions here in the UK. It can help you find a better paid job, apply for further education, or look for jobs which better match your skill and ability level.

If you are simply looking to apply, you can do so online here: https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/. If you have a question regarding the programme or your eligibility, please email step@worldjewishrelief.org with your question and we will get back to you as soon as possible. Thank you for your patience.

No references are required to apply for the programme.

Unfortunately, only Ukrainians can join STEP Ukraine, but you can join our original Specialist Training and Employment Programme (STEP) if we are providing this in your area.

There are also other free services for refugees in the UK provided by other organisations, which you can find here https://refugeeemploymentnetwork.co.uk/find-a-member

Yes there is a referral form for case workers which you can find on our application page, here: https://www.worldjewishrelief.org/stepukraine/

The sooner you apply, the sooner you can start the programme. You may apply any time before November 30th 2024, but we recommend applying as soon as possible to confirm your start date.

When you apply you can let us know your preferred start month. However, the sooner you start the programme, the sooner you will benefit from the intensive English classes and tailored employment support, ultimately helping you access the UK Job market and achieving your ambitions here in the UK.

No, the programme is completely free for anyone who meets the eligibility criteria, and does not stop you from receiving other benefits from the UK Government.

No, you are not required to stay in the UK upon finishing this programme. The aim of this programme is to help you improve your English, find meaningful employment and achieve your ambitions for as long as you wish to live in the UK.

No, you will be provided with English classes which are appropriate for your skill level, ranging from beginner to more experienced. We will ensure your Employment Advisor is able to provide you with support that you can understand, and we can supply resources in Ukrainian if required.

You will receive a British Council certificate of attendance on your English Online course and a British Council EnglishScore test certificate at the end of your programme. The teacher will support students as a whole group and use break out rooms to allow students to practice their English in a smaller group. There will be the opportunity at the end of the class for students to stay on the call for an after class speaking session. There are a range of other sessions you can join but are not mandatory.

The English programme is designed to improve your confidence and communication skills in English to help you achieve better employment outcomes. However, to ensure you make good progress you must attend all the classes, complete the homework and make full use of the extra resources including attending some additional webinars.

The British Council English online course covers all four skills: grammar, vocabulary, listening and reading. Throughout the course, the students will have English speaking lessons, writing lessons and lessons about workplace or professional communication. The lesson topics have been specifically selected to give them the best start in a new work and social environment. Students will also develop their reading and listening skills, grow their vocabulary and improve their pronunciation and grammar.

You will have a dedicated Employment Advisor who will work with you each week over the 12 weeks. Throughout the programme, you will be supported to update your CV, submit job or further education applications and prepare for interviews. You will also be helped to gain work experience and access volunteering opportunities.

Your Employment Advisor will support you to apply for jobs which match your skill set, previous experience and career aspirations. We can also refer you to another organisation called The Entrepeneurial Refugee Network (TERN) who support people who are interested in self-employment.

You are not guaranteed a job after completing the programme. However, World Jewish Relief works closely with employers and together have helped attendees secure a range of jobs.

Everyone who takes part in the programme will receive a 12-month action plan to help you reach your long-term goals. All Employment Advisors will help connect you to local providers of employment support who can continue to help you find work. There will be some places available on our main STEP programme as well. We will ensure your JCP Work Coach is aware of your 12-month plan, but only with your consent.

Yes, you will be able to download a free certificate for the English language part of the programme.

Once you have completed your final test, please expect to wait up to 6 six weeks to receive your certificate.
You will receive an email from EnglishScore with instructions on how to download your certificate.

If there is a problem with your test, you will receive an email from English Score, with instructions on how to retake the test.